Penzion Kněžpole se nachází na pomezí Nízkého a Hrubého Jeseníku a to v jeho vrcholových partiích v nadmořské výšce 625 metrů nad mořem a je umístěn do citlivě zrekonstruované prvorepublikové budovy bývalé sudetoněmecké vesnické lidové školy.

 

Areál penzionu o rozloze přes 30 tisíc metrů čtverečních má charakter parku, který  přechází ve volnou přírodu. Jeho součástí je malý rybník, dětské hřiště s aktrakcemi pro děti (což potěší hlavně rodiče), ohništěm, travnavým hřištěm se sítí a miniarboretem. V areálu je také dostatek travnaté plochy ideální ke kempování (za poplatek). Je možno zapůjčit míče či sadu na badminton.

Náš penzion leží v malebném údolíčku náhorní roviny, které je obklopeno ze všech stran rozlehlými pastvinami a lesy, které umožňují turistické využití všeho druhu. V zimě tak okolí poskytuje ideální podmínky pro jízdu na běžkách, skialpinismus nebo snowkiting.

Dle jednotné klasifikace hotelů, penzionů a motelů se náš penzion řadí do kategorie Standart **.  V průběhu roku 2019 budeme certifikování na kategorii Komfort***